Gdy zapada decyzja o modernizacji systemu grzewczego, pojawia się pytanie o to, które z rozwiązań wybrać? Najlepiej to dające się najłatwiej zintegrować z istniejącą już instalacją. Czymś takim jest wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda. Pożegnaj dymiący, nieekologiczny i wiecznie brudny kocioł centralnego ogrzewania. Przywitaj nowoczesność oraz wygodę, które wpisują się w proekologiczne trendy.
Jak działa ta instalacja?
Proces grzewczy opiera się przemianach termodynamicznych zachodzących w zamkniętym obiegu pompy ciepła. Pompa sama z siebie nie wytwarza ciepła, ale pobiera je z powietrza i przekazuje do parownika, gdzie energia oddziałuje na czynnik. Chwilę później, w sprężarce, dochodzi do sprężenia czynnika, a temu zjawisku towarzyszy wytwarzanie ciepła emitowanego dalej. Co ważne, wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda będzie też chłodzić, gdy tylko włączysz ten tryb.
Ciepła woda użytkowa na zawołanie
Potencjał wysokotemperaturowej pompy ciepła powietrze-woda jest zdumiewający. Bo czy wiesz, że może ona podgrzać ciepłą wodę użytkową do temperatury aż 80°C? Wykorzystasz ją nie tylko w domach do kąpieli i prac związanych z utrzymaniem budynku, lecz także w obiektach przemysłowych, usługowych i produkcyjnych. Nawet jeśli mają duży metraż i sporą kubaturę.
Efektywne ogrzewanie zimą
Zadbaj o przyjemne, kojące ciepło od pierwszych chłodów po srogie zimy. Wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda odznacza się wysoką sprawnością, dzięki czemu szybko dogrzewa wnętrza, eliminując zimno. Ciepło pobierane jest z powietrza również w trakcie mrozów sięgających -28°C. Nie musisz przy tym odwiedzać kotłowni, pamiętać o uzupełnianiu opału, nie martwisz się też o jego ceny oraz dostępność. Instalacją możesz zarządzać zdalnie, aktywując harmonogramy. Tym sposobem dodatkowo oszczędzisz na kosztach ogrzewania.
Skuteczne chłodzenie latem
Nagrzane powietrze, które wdziera się każdą szczeliną i winduje temperaturę w budynku to prawdziwy koszmar. Na szczęście wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda potrafi temu zaradzić. Po aktywowaniu trybu chłodzenia instalacja przechodzi w tryb pracy rewersyjnej. Wtedy proces grzewczy jest odwrócony i chłód emitowany jest do środka, z kolei ciepło wyrzucane na dwór przez jednostkę zewnętrzną. A kiedy nie ma w środku nikogo, wyłącz chłodzenie zdalnie, by układ nie działał bezproduktywnie.
Rozwiązanie dla starszych budynków
Szukasz sposobu modernizacji budynku? Metody, która jest ekologiczna, ma wysoką skuteczność i nie wymaga zmiany obecnej instalacji grzewczej? Wybierz wysokotemperaturową pompę ciepła powietrze-woda, którą podłączysz do istniejących rur i grzejników.
Integracja z istniejącą już instalacją
Pompa jest w pełni samodzielnym źródłem ciepła dostosowanym do pracy w naszym klimacie. Nie straszne jej zatem zimowe mrozy lub nagłe skoki temperatury. Jej montaż jest prosty, odbywa się szybko, efekty widzisz i czujesz natychmiast. W dodatku zarządzanie nowym systemem odbywać się może zdalnie.
Kontrola stanu opału, czyszczenie pieca i inne związane z tym niedogodności stają się wspomnieniem. Co więcej, wysokotemperaturowa pompa ciepła jest tańsza w eksploatacji niż kotły centralnego ogrzewania, które przez lata uchodziły za rozwiązanie najbardziej oszczędne.
Nawet 100% energii z odnawialnych źródeł
Wykorzystaj w pełni energię obecną na zewnątrz do zasilania pompy. W klasycznym układzie zasilana jest energią odnawialną pobieraną z powietrza w 65%, osiągając efektywność A+. Tylko 35% pochodzi z energii elektrycznej, lecz do produkcji prądu możesz posłużyć się panelami fotowoltaicznymi. Zwiększysz tym samym skuteczność podgrzewania wody.