Klimatyzatory kanałowe

Klimatyzatory kanałowe tworzą instalację, która korzysta z tuneli transferujących powietrze. W ten sposób chłodna, orzeźwiająca bryza oraz przyjemne, otulające ciepło, trafiają do pomieszczeń, tworząc oczekiwany mikroklimat. Ponieważ praktycznie całość konstrukcji poprowadzona jest w ścianach albo pod suchą zabudową, oczy widzą jedynie niewielkie elementy kończące system klimatyzacji – czyli wyłącznie nawiewy. Cała reszta pracuje w tle, dbając o jakość powietrza i jego temperaturę.

Dyskrecja. Estetyka. Skuteczność

Tylko pomyśl – w pomieszczeniach nie widać żadnych urządzeń i nic nie zajmuje przestrzeni. Nawet centymetra kwadratowego przestrzeni. Odczuwasz wyłącznie efekty pracy klimatyzacji i czujesz się komfortowo. Do wyboru masz modele z kanałami w kształcie prostokąta albo okrągłe. Taką formę przyjmują również nawiewy, rozważ więc wybór klimatyzatora już na etapie projektowania budynku. Późniejszy montaż instalacji będzie trudniejszy i bardziej kosztowny.

klimatyzator kanałowy

Klimatyzatory kanałowe są niewidoczne i niesłyszalne

Bez względu na to, który model wybierzesz, otrzymujesz wysoką skuteczność pracy klimatyzatora i jego ciche działanie. Wnętrza wypełnia rześkie, oczyszczone powietrze, lecz z pewnością nie hałas. Wszystkie komponenty są zabudowane, ukryte, absolutnie niewidoczne.

Dobrze zaprojektowana i zamontowana instalacja pozwala zapomnieć, że w ogóle istnieje. Przynajmniej do czasu, gdy opuścisz dom. Wtedy zrozumiesz i pojmiesz, jak doskonałe warunki Cię otaczają.

klimatyzacja kanałowa

Rozwiązania dla każdego domu, niezależnie od wielkości

Kluczowym atutem klimatyzatorów kanałowych jest ich wszechstronność. Mogą być montowane w niewielkich domach jednorodzinnych, zapewniając Twojej rodzinie domownikom takie warunki, jakich oczekują i jakich potrzebują. Klimatyzatory tego rodzaju spotkasz też w dużych domach, gdzie w maksymalnie dyskretny sposób tworzą komfortowe warunki dla liczniejsze, wielopokoleniowej familii.

Klimatyzatory kanałowe – jak działają?

Zasada działania klimatyzatorów kanałowych jest bardzo prosta. Centralną jej częścią jest jednostka odpowiadająca za sprężanie, oczyszczanie oraz ogrzewanie i ochładzanie powietrza. Dla niej należy przewidzieć osobne pomieszczenie, z którego rozprowadzany jest system kanałów. Te z kolei docierają do punktów docelowych i kończą się wylotami. Wspomniane wyloty mają dyskretny design komponujący się ze ścianami.

kanałowa klimatyzacja

Klimatyzatory ścienne są w stanie skutecznie schładzać powietrze, ogrzewać je, filtrować, jak również oczyszczać. Zapewniają ponadto niezbędną cyrkulację.

Wygodne, intuicyjne, nowoczesne zarządzanie

Wyobraź sobie zarządzanie temperaturą, wilgotnością powietrza oraz intensywnością nawiewu z poziomu nowoczesnego panelu. Wyobraź też sobie, że zarządzanie klimatyzacją w całym budynku sprowadza się do jednego urządzenia, obsługiwanego w dodatku dotykiem. Jednym palcem. Tak właśnie wygląda obsługa klimatyzatorów kanałowych, które są wyznacznikiem nowoczesnego minimalizmu.

Schładzanie wszystkich pomieszczeń albo wybranych

Kolejnym plusem klimatyzatorów kanałowych jest możliwość stworzenia rozbudowanego systemu kanałów. W efekcie powstaje sieć dystrybuująca powietrze w taki sposób, jaki uznasz za najpotrzebniejszy i najwygodniejszy. Możesz powołać do życia instalację, która klimatyzuje wszystkie pomieszczenia – bez wyjątku. W ten sposób w całym domu mogą panować podobne warunki – albo przeciwnie – sypialnie pozostaną chłodniejsze, podczas gdy salon wypełni kojące, relaksujące ciepło.

kanałowa jednostka klimatyzacji

Możesz jednak wyznaczyć pokoje, w których zagoszczą klimatyzatory kanałowe, podczas gdy pozostałe obędą się bez nich. Nawiewy pojawią się na przykład tam, gdzie przebywają domownicy, lecz w pomieszczeniach gospodarczy, schowkach i garderobie już się nie pojawią.

DO GÓRY